top of page
Bathroom accessories
 • איך לצחצח שיניים נכון?
  יש לצחצח שיניים פעמיים ביום : בבוקר, ובערב לפני השינה. לפי השיטה הקלאסית, מצחצחים את פני השטחים החיצוניים והפנימיים של השיניים כשהמברשת בזווית של 45 מעלות ביחס לחניכיים והיא עוברת על גבול החניכיים והשן. מקפידים לא לשכוח את השיניים האחוריות וגם את השטחים הלעיסים של השיניים כמו כן גם חלקים שטוחים של השיניים. מומלץ לצחצח גם את הלשון, שכן מצטברת עליה כמות רבה של חיידקים, שבין היתר אחראי לריח רע מהפה. הזמן הנדרש הוא שתי דקות ,כשאר כל רבע מהפה מקבל תשומת לב של 30 שניות. הקפידו על משך הזמן הזה, מדידה עם שעון תעזור לכם.
 • כמה שיניים יש בפה?
  קצר ולעניין: לילדים 20 שיניים, למבוגרים 32 שיניים. תינוקות מתחילים להוציא שיניים, ברוב המקרים, באיזור גיל 6 חודשים. מערכת השיניים הראשונה נקראת, בשפה המקצועית, שיניים נשירות (ולא "שיני חלב" כפי שנהוג לומר). לילדים יש מערכת של 20 שיניים: 10 למעלה ו-10 למטה. הלסת מחולקת ל-4 רבעים, כאשר בכל רבע בוקעות 2 שיניים חותכות, 2 שיניים טוחנות, וניב אחד. בגיל 6 לערך מתחילים הילדים לאבד בהדרגה את השיניים האלו, תהליך שנמשך מספר שנים. למבוגרים יש 32 שיניים: 16 למעלה, ו-16 למטה. המערכת הקבועה הזו המכונה לעתים בשם "שיני בשר", מושלמת לרוב במהלך גיל ההתבגרות אך יכולה להימשך עד גיל עשרים. מערכת זו ממשיכה אתנו לאורך רוב ימי חיינו.
 • איך להעביר כאב שיניים?
  טיפול בכאב במרפאת השיניים משתנה בהתאם למקור הבעיה. הוא יכול לכלול בין היתר: מריחה של חומר המכיל פולרואיד על השן, שמפחית רגישות ונלחם בעששת; ביצוע "סתימה" או ציפוי על השן; במקרים של כאב שנובע מנסיגת חניכיים, נשקול ביצוע ניתוח חניכיים לכיסוי השורש החשוף. טיפול שורש במצב של דלקת בלתי הפיכה במוך השן שהתפשטה; הסרת אבנית והדרכה כיצד לשמור על היגיינה אוראלית.
 • איזה כדור מומלץ לכאבי שיניים חזקים?
  איבופרופן הוא תרופה פופולרית שמשמשת ברפואת השיניים. זוהי תרופה אנטי דלקתית שאינה כוללת סטרואידים. תרופה יעילה מאוד לכאבי שיניים. זאת, מכיוון שדלקת חניכיים היא אחד הגורמים השכיחים ביותר ברוב הכאבים שקשורים לכאבי שיניים. חשוב להשתמש בהם בצורה מושכלת. משככים מסוימים יכולים לגרום נזק לקיבה בשימוש ממושך. לכן יש להשתמש במשככי כאבים שניתנו ללא מרשם רופא באופן מושכל – וזאת אחרי שקבעתם תור לביקור אצל רופא שיניים.
 • האם עדיף מברשת שיניים חשמלית או רגילה?
  מברשת שיניים חשמלית עדיפה על המברשת הידנית. בנוסף לכך, מברשות חשמליות יעילות בעיקר בעבור אנשים עם מוגבלויות, או ילדים, החושבים ששימוש במברשת כזו הוא מהנה יותר. אחד היתרונות הבולטים של מברשת השיניים החשמלית הוא ביטול החיסרון הגדול של המברשת הידנית. צחצוח חזק מדי אינו יעיל ואף יכול לגרום לנזק בלתי הפיך. כאשר הצחצוח אגרסיבי מדי, הוא גורם לשינויים קבועים במבנה החניכיים. הפתרון של המברשת החשמלית הוא הראש המעוצב שלה, המספק את עוצמת הצחצוח הנכונה מבלי להפעיל לחץ מיותר. כמו כן מברשת השיניים החשמלית מתוכנתת מראש בכדי למדוד את זמן הצחצוח, שכן אתם לא מבזבזים זמן בתהייה אם להפסיק, או לא להפסיק.
 • האם צריך להשתמש במי פה?
  מי פה הם מוצר שמשמש לשמירת ההיגיינה של הפה. חיטוי במי פה אנטי פלאק אמור להרוג את החיידקים שגורמים לפלאק, לדלקת חניכיים ולריח רע מהפה. חיטוי במי פה שמיועדים למנוע חורים בשיניים כוללים פלואוריד כדי להגן על השיניים מפני עששת. בדרך כלל מי פה מסווגים למוצרים קוסמטיים, טיפוליים או מוצרים שמשלבים בין השניים. מה ההבדל בין מי פה קוסמטיים למי פה טיפוליים? מוצרים קוסמטיים. מי פה אלה הם מוצרים מסחריים שנמכרים כתרופות ללא מרשם, מה שנקרא תרופות "מעבר לדלפק". מי פה קוסמטיים מסייעים להסיר פסולת מהפה לפני או אחרי צחצוח השיניים, למנוע ריח רע מהפה באופן זמני, להפחית את כמות החיידקים בפה, לרענן ולהעניק לפה טעם נעים. מוצרים טיפוליים. מי פה מומלצים אלה כוללים את כל היתרונות של מי פה קוסמטיים עם תוספת של מרכיב פעיל שמסייע להגנה מפני כמה ממחלות הפה. שטיפות טיפוליות יכולות מסווגות גם לפי השימוש: אנטי פלאק ואנטי דלקת חניכיים. אופן השימוש בשטיפות: לפני השימוש במי פה חשוב שהשיניים יהיו נקיות כמה שאפשר. כעת, העבירו את המי פה בחלל הפה. מוצרים רבים מציעים לשטוף במשך 30 שניות או יותר. לבסוף, יש להקפיד ולירוק את הנוזל מהפה. לאחר השטיפה אתם אמורים לא לשטוף, לאכול או לעשן במשך כ-30 דקות כדי לא לדלל את הפלואוריד ולא לשטוף אותו מהפה.
 • כמה זמן אסור לאכול או לשתות אחרי סתימה?
  הנך מתבקש לא לאכול ולא לשתות משקה חם למשך שעה לאחר ביצוע הסתימה (ניתן לשתות מים ללא הגבלה). מומלץ להימנע משתיית משקאות או אכילת מזון המכילים צבעי מאכל, שש שעות לאחר ביצוע הסתימה (כגון: תה, קפה, קולה וכו`). תופעות אפשריות לאחר הטיפול: יתכנו כאבים קלים עד בינונים מספר ימים לאחר ביצוע הסתימה. תיתכן רגישות לקור או לחום עד מספר שבועות לאחר ביצוע הסתימה. באילו מקרים עליך לפנות למרפאה? אם יש כאבים המתעוררים עם סגירת הפה או בזמן לעיסה. אם יש כאבים חזקים ו/או כאבים הנמשכים מעבר למספר ימים. אם יש רגישות לקור או לחום הנמשכת או מתגברת מספר שבועות לאחר ביצוע הסתימה ומתגברת.
bottom of page